Klub

tenis-dla-ciebie

Rok założenia 1991

Witaj w Klubie Tenisowym PARK Gliwice. Tenis to czysta radość, niezależnie od poziomu umiejętności, wytrzymałości fizycznej i siły. Każdy wiek jest dobry na przygodę z tym szlachetnym sportem. Myślisz o sobie, rodzinie, swoim dziecku? Twoje dziecko znajdzie u nas opiekę wykwalifikowanej kadry, wsparcie w rozwoju, zdobędzie świetną koordynację ruchową, tężyznę fizyczną, a na dodatek dystans do smartfona i komputera. Tenis wciąga, pozwala na nowe znajomości i czerpanie radości z własnego rozwoju. Dotyczy to każdego wieku – nasz najstarszy student zaczynał swoją przygodę tenisową w wieku 76 lat, najmłodszy 2 latka.

Znaczenie ma tylko Twoja chęć rozwoju. Potrafię jej pomóc. Dlatego zadzwoń bez wahania i umów się na spotkanie z tenisem.

Serdecznie zapraszam
Andrzej Potoniec

Instruktor tenisa, sędzia PZT, prezes Klubu tenisowego PARK Gliwice

 


Klub Tenisowy „PARK” Gliwice prowadzi profesjonalnie kompleksową działalność:

  • nauka i doskonalenie gry w tenisa ziemnego u dzieci, młodzieży i dorosłych,
  • wynajmem kortów tenisowych do gry,
  • organizacja turniejów tenisowych (również w ramach kalendarza imprez tenisowych),
  • organizacja obozów tenisowych.

Dysponujemy bazą w postaci 6 kortów o nawierzchni z mączki ceglanej,
1 asfaltowo-betonowy oraz ścianka treningową.

 

Kawałek historii 

K.T. „PARK” Gliwice jest członkiem wspierającym Śląskiego Regionalnego Związku Tenisowego i Polskiego Związku Tenisowego. Nasi wychowankowie zdobywają tytuły Mistrzów Gliwic, Śląska, są zwycięzcami wojewódzkich, regionalnych i ogólnopolskich turniejów tenisowych. Oprócz tej działalności jesteśmy od 1993 r. wspólnie z Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Gliwickiej organizatorem Otwartych Młodzieżowych Mistrzostw Gliwic w tenisie ziemnym, które są imprezą bezpłatną dla ok. 100 uczestników – dzieci i młodzieży z Gliwic, rozgrywaną corocznie w ramach imprez sportowo kulturalnych Wiosny Gliwickiej, celem propagowania tenisa ziemnego.

 

W roku 2009 zostaliśmy uhonorowani przez Prezydenta Miasta Gliwice statuetką „Przyjaciel Gliwickiego Tenisa”.

Od 26 lat, czyli od 1991 roku, prowadzimy profesjonalną i kompleksową działalność związaną z nauką i doskonaleniem gry w tenisa ziemnego dla dzieci, młodzieży i dorosłych, wynajmem kortów tenisowych do gry, organizacją turniejów tenisowych ( również w ramach kalendarza imprez tenisowych Śląskiego i Polskiego Związku Tenisowego ) na kortach otwartych K.T.PARK Gliwice i halach sportowych Gliwic.

K.T.PARK Gliwice jest klubem zrzeszonym w ramach struktur Śląskiego i Polskiego Związku Tenisowego, a zajęcia tenisowe prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę instruktorsko – trenerską. Andrzej Potoniec, prezes klubu i organizator wszystkich form aktywności, jest zawodowym instruktorem tenisa (tytuł instruktora sportu w tenisie AWF 5691/I/S/2000 Urzędu Kultury Fizycznej i Sportu) oraz Sędzią Polskiego Związku Tenisowego (Licencja Sędziowska nr 131).

 

Klub prowadzi wiele bezpłatnych działań propagujących i promujących tenis ziemny szczególnie wśród dzieci i młodzieży Gliwic m.in. Otwarte Młodzieżowe Mistrzostwa Gliwic w tenisie ziemnym, Tenisowy Dzień Sportu, Tenis Ziemny za 1 zł., Tenisowe Dni Otwarte na kortach i inne.